Anyák Napja - zűrzavar a dátummal - Fórum - Neked hoztam
Evia Üdvözöllek Vendég | Belépés | Regisztráció

NEKED HOZTAM... Fórum

Online Játékok és Filmek, TV, Rádió, Zene
Képgaléria, Honlapszépítés, Beszélgetés és Barátság
Főoldal Flash játékok Jigsaw puzzle Képgaléria Képgyűjtemények Filmek TV Rádió Fórum Ezotéria
Új hozzászólások · Tagjaink · Fórumszabályzat · Keresés
Oldal 1 / 11
Fórum » Fontos dolgok, információk, súgó » Közérdekű információk » Anyák Napja - zűrzavar a dátummal (Mikor lesz 2011-ben Anyák Napja?)
Anyák Napja - zűrzavar a dátummal
Evia Dátum: Péntek, 2011-04-29, 13:18 | Üzenet # 1
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 360
Helyzet: Offline
Ma hallottam és láttam az interneten egy nagyon érdekes dolgot:
Anyák napja május elsejét követő első vasárnapon van....

De mi mindig így tudtuk:
Anyák napja május első vasárnapja...

Emlékszem rá, hogy volt már május elsején Anyák Napja. Hogy ki és miért találta ki ezt az új dátumot, azt nem tudom, de mindenesetre nagy kavarodást okozott.

Ezen az oldalon Anyák Napja 2011 május 1.
http://tutilapok.hu/anyak-napja/eredete-idopontja/

Itt pedig, mindenkit összezavarva május 8-at írnak
http://www.valtozovilag.hu/ab/valtozounnepek.htm

Hogy elkerüljük a félreértéseket és a szenzációhajhászást, a leginkább megbízható, pontos forrásokat használó Wikipédiát idézem:

A legtöbb országban ez az ünnep májusra, ezen belül a legtöbb helyen május második vasárnapjára esik.

Más ünnephez kapcsolódik:

• Egyesült Királyság (Anglia): az itteni anyák napja (Mother's Day) nagyböjt negyedik vasárnapjára esik. A Mothering Sunday nevű vallásos ünnepből alakult ki, amely eredetileg nem kapcsolódik a mai anyák napja ünnephez.
  • India: a nyugati hatásra átvett május 10-i anyák napja mellett megtartják a Durga Puja nevű, októberi tíznapos ősi hindu anyák ünnepét is.
  • Thaiföld: augusztus 12., Sirikit királynő születésnapja

Evia Dátum: Péntek, 2011-04-29, 13:26 | Üzenet # 2
Az, hogy május 8-án lesz anyáknapja, nem más mint szenzációhajhászás, rémhír, kacsa.

Kérlek benneteket, hogy másoknak is ajánljátok ezt a cikket. Fontos! Ne maradjon le senki Anyák Napjáról pusztán azért, mert néhányan buta hírekkel akarják az oldalukat népszerűsíteni!

Evia Dátum: Szombat, 2011-04-30, 13:32 | Üzenet # 3
Az alábbi két helyen (biztos van több is, de én ezt találtam), országonként fel van sorolva, hogy hol mikor ünneplik Anyák Napját

Anyák Napja.eu

Wikipedia - Anyák Napja

Fórum » Fontos dolgok, információk, súgó » Közérdekű információk » Anyák Napja - zűrzavar a dátummal (Mikor lesz 2011-ben Anyák Napja?)
Oldal 1 / 11
Keresés:

Chat       
Copyright Evia © 2016