Photoshop - Fórum - Neked hoztam
Evia Üdvözöllek Vendég | Belépés | Regisztráció

NEKED HOZTAM... Fórum

Online Játékok és Filmek, TV, Rádió, Zene
Képgaléria, Honlapszépítés, Beszélgetés és Barátság
Főoldal Flash játékok Jigsaw puzzle Képgaléria Képgyűjtemények Filmek TV Rádió Fórum Ezotéria
Új hozzászólások · Tagjaink · Fórumszabályzat · Keresés
Oldal 1 / 11
Fórum » Honlapszépítés » Tanulás: Html, Windows, Grafika stb. » Photoshop (Photoshop tanácsok és trükkök, munkáink bemutatása)
Photoshop
Evia Dátum: Vasárnap, 2012-01-29, 12:18 | Üzenet # 1
Csoport: Adminisztrátorok
Üzenetek: 360
Helyzet: Offline
Kedves Látogatók. Ebben a Photoshop témában lehetőségünk van arra, hogy tapasztalatainkat, élményeinket megosszuk egymással.
Ha van olyan képed, amit feljavítottál és szeretnéd megmutatni nekünk a művedet, itt megteheted. A kérésem csak az, hogy a képeket ne a mi oldalunk képgalériájában, hanem egy külső helyen tárold. (Például PhotoBucket)

Íme az egyik olyan kép, amit feljavítottam (nekem nagyon tetszik...)
Kattints a képbe, hogy megnyíljon eredeti méretében!

Az eredeti kép:

A Photoshoppal feljavított kép:

Evia Dátum: Vasárnap, 2012-01-29, 12:34 | Üzenet # 2
Egy kastély képét javítottam fel. Látható, hogy az eredeti kép is látott már Photoshopot, itt-ott még hiba is van a képen.
A javítás legfőbb célja az volt, hogy az eget felhősebbé és misztikusabbá tegyem. Amire nagyon kell vigyázni: A kijelölések pontossága és finomítása. A varázspálca eszköz erre a feladatra nem elég! A munkánk csak akkor lesz igazán jó, ha a kijelölés teljes területét átvizsgáljuk, kijavítgatjuk és végül megfelelő módon finomítjuk. Nem szabad rá sajnálni az időt.

Az eredeti kép:

Evia Dátum: Vasárnap, 2012-01-29, 12:55 | Üzenet # 3
Klónozás: Az alábbi képen láthatjátok, hogy néhány virág egy kissé hervadt. Klónozással ezen lehet segíteni, de vigyázzunk, hogy a munkánk végére a klónozott és az eredeti rész ne legyen egyforma, mert akkor a kép azonnal elveszíti a hitelességét! Továbbá javítani kell a klónozott terület színein, árnyékain és a fényeken is!

Az eredeti kép:

Evia Dátum: Csütörtök, 2012-02-02, 11:56 | Üzenet # 4
Ezen a képen leginkább a színeket kellett kijavítani, mert zavaróan, szinte világítóan kék az egész alapszíne. Klónozással eltüntettem az arra sétáló hölgyet, az égre felhőket raktam, azok mindig feldobják a fotót. A legnagyobb átalakítást azonban a színekkel végeztem. Nem volt elég csak annyi, hogy visszavettem a kékekből, területenként is módosításokat kellett végrehajtani (például átszínezni és élesíteni a szállodát)

Kattints a képre, ha látni szeretnéd nagyobban is.

Az eredeti kép:

Veronika Dátum: Csütörtök, 2012-02-02, 12:33 | Üzenet # 5
Csoport: Barátok
Üzenetek: 8
Ez gyönyörű lett!!

Evia Dátum: Szombat, 2012-04-21, 15:45 | Üzenet # 6
Fakó kép élénkítése, amihez lehet használni a "Görbék" funkciót, színezettség és telítettség, fényképszűrő, gamma és egyéb dolgokat (egy rétegen elég dolgozni)

Ilyen volt

Ilyen lett

Fórum » Honlapszépítés » Tanulás: Html, Windows, Grafika stb. » Photoshop (Photoshop tanácsok és trükkök, munkáink bemutatása)
Oldal 1 / 11
Keresés:

Chat       
Copyright Evia © 2016